Porównanie
Dodaj produkty do porównania
Schowek
Dodaj do schowka
DOKŁADNE WAŻENIE DOSTĘPNE DLA KAŻDEGO!
0
Koszyk

Czujniki Wagowe

Sortuj według:
popularności od najtańszych po nazwie
Wyświetlanie:

 

Czujniki do wag

Precyzyjne urządzenia ważące są niezmiennie bardzo poszukiwane w różnych obiektach. Ich lista obejmuje urzędy pocztowe, supermarkety, sklepy, zakłady produkcyjne, rynki spożywcze. Wagi są często używane z różnymi akcesoriami, w tym z urządzeniami pomocniczymi. Jednak każda waga zawiera czujniki tensometryczne, które wykrywają obciążenie ważonych produktów. Można kupić czujniki masy (są także czujniki wagowe)  oddzielnie od wagi, w przypadku konieczności wymiany lub montażu nowej wagi. Pełnią one jednocześnie kilka ważnych funkcji, które omówimy bardziej szczegółowo.

Czujniki do wag: cechy pracy i co to jest tensometr?

Czujniki tensometryczne do wag to niewielkie urządzenie elektromechaniczne o uproszczonej konstrukcji i odporności na uszkodzenia mechaniczne. Jego głównym zadaniem jest zrównoważenie masy obiektu za pomocą elastycznej siły mechanicznej (odkształcenia) i przekształcenie jej w sygnał elektryczny. Umożliwia to osiągnięcie wysokiej dokładności pomiaru.

Elektroniczne czujniki wagowe, które można dokupić do profesjonalnych urządzeń ważących, mają następujące kluczowe zalety:

  • zapewniają wysoką dokładność pomiaru masy różnych ładunków, co ma znaczenie w obiektach handlowych i przemysłowych;

  • mają rozszerzony zakres pomiarowy, co upraszcza pracę w różnych warunkach pogodowych bez uszczerbku dla dokładności;

  • działają płynnie w różnych warunkach temperaturowych;

  • są wyposażone w szczelną metalową obudowę – aluminiową lub stalową  z niklowanej stali stopową, albo ze stali nierdzewnej, która chroni czujnik tensometryczny wagi elektronicznej przed agresywnymi czynnikami środowiskowymi;

  • charakteryzują się prostą integracją z urządzeniami wagowymi, niezależnie od ich typu.

Planując zakup czujników tensometrycznych do wag elektronicznych, należy zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie właściwe. Wskaźnik ten jest określany poprzez zsumowanie całkowitej masy konstrukcji ważącej, rzeczywistej masy produktu lub przedmiotu oraz czynników zewnętrznych, które mogą mieć wpływ na obciążenie.

Przy zakupie należy wziąć pod uwagę liczbę podpór, na których zamocowana jest konstrukcja wagi elektronicznej. Zazwyczaj czujniki tensometryczne są wyposażone w 3-6 wsporników. Można również znaleźć nóżki i płytki do mocowania, które ułatwiają obsługę urządzenia.

W asortymencie sklepu internetowego VAGAR.PL można znaleźć i kupić różnorodne urządzenia, części zamienne i akcesoria do precyzyjnego pomiaru masy produktów, surowców i paczek w punktach dostaw, firmach, sklepach, gospodarstwach rolnych, fabrykach i wielu innych obiektach.

Wybór czujników wagowych do wag w katalogu online

Kup elektroniczne czujniki wagowe od zaufanych producentów gwarantujących wysoką jakość produktów w asortymencie VAGAR.PL w najbardziej demokratycznych cenach. Regularnie oferujemy wyprzedaże i promocje na korzystne zakupy. Jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy w wyborze produktów, skontaktuj się z naszymi menedżerami online lub telefonicznie i zadaj wszystkie pytania.

Przy składaniu zamówienia należy wybrać najlepszy sposób dostawy w Polsce i płatności za towar, podając prawidłowe dane do wysyłki.

W górę

Dbamy o Twoją prywatność

Niniejsza strona korzysta z plików cookies w celach promocyjno-marketingowych i analitycznych pozwalających na poprawę bezpieczeństwa oraz zoptymalizowania jakości korzystania z tej strony internetowej.
Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki. Kliknij przycisk "Akceptuję”, aby wyrazić zgodę na wykorzystanie plików cookies. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie Regulamin.