Porównanie
Dodaj produkty do porównania
Schowek
Dodaj do schowka
DOKŁADNE WAŻENIE DOSTĘPNE DLA KAŻDEGO!
0
Koszyk

Wagi Płozowe

Sortuj według:
popularności od najtańszych po nazwie
Wyświetlanie:

Płozowe wagi: zastosowanie i cechy produktu

Przemysłowe wagi płozowe stanowią specjalny rodzaj urządzeń wagowych, przeznaczonych do ważenia towarów wielkogabarytowych, ciężkich lub o dużej objętości, pakowanych na drewnianych platformach (paletach), w skrzyniach, kontenerach, klatkach lub innych pojemnikach. Konstrukcyjnie, wagi paletowe i wagi belkowe różnią się tylko kształtem platformy wagowej. Pierwsze z nich mają kształt litery "P", podczas gdy wagi belkowe mają parę niezależnych belek lub płozów (stąd nazwa).

Gdzie znajduje się zastosowanie wag płozowych i jak się wyróżniają?

Wybór elektronicznej wagi płozowej jest odpowiedni do ważenia niestandardowych obiektów, które są trudne lub niemożliwe do umieszczenia na konwencjonalnej płaskiej platformie wagowej. Z reguły tego rodzaju sprzęt stosuje się do ważenia:

  • Ładunków w zbyt wąskich lub szerokich skrzyniach i kontenerach;
  • Produktów na europaletach lub nietypowych paletach o niestandardowych wymiarach;
  • Bunkrów z substancjami sypkimi lub płynnymi;
  • Żelaznych rur, kształtek, szyn, profili i innych elementów.

Do obu belek wagowych dołączone są specjalne czujniki masy, które przekazują masę na wyświetlacz. Elektroniczne wagi belkowe będą użyteczne w dużych i małych hurtowniach, przedsiębiorstwach przemysłowych, a także w dużych sklepach i hipermarketach, gdzie towary są dostarczane w dużych ilościach. Są one często stosowane w portach, na stacjach kolejowych, w firmach logistycznych itp.

Waga płozowa belkowa może pochwalić się wszystkimi zaletami wag paletowych: są kompaktowe, łatwe w obsłudze, niedrogie w serwisowaniu i długotrwałe. Co więcej, jest to wszechstronny sprzęt, który można łatwo przekształcić w inne, równie przydatne produkty. Poniżej przedstawiamy kilka z nich:

● Po zainstalowaniu wsporników leja na belkach urządzenia ważącego i dodaniu wyjścia przekaźnikowego uzyskuje się wagę typu koszowego, tj. urządzenie ważące substancje sypkie;
● Montaż na belkach konstrukcji z przenośnikami rolkowymi zamienia wagę w część mechanizmu przenośnika, który określa wagę towarów.

To wyposażenie umożliwia ważenie niestabilnych ładunków. Krótko mówiąc, zakup wag belkowych jest przydatny dla osób, które często mają potrzebę określenia wagi płynów ( które ulegają wahaniom podczas transportu i montażu na belkach) lub żywych obiektów (zwierząt).

Przenośne wagi płozowe są również używane jako elementy nakładane na części robocze różnych automatycznych wózków widłowych (np. wózków elektrycznych), mogą one określać wagę obiektu w trakcie jego ruchu, co jest bardzo wygodne.

Elektroniczne wagi płozowe mają zwykle większy limit ważenia. Umożliwiają wykrycie masy do 5000 kilogramów, podczas gdy wagi paletowe nie ważą obiektów cięższych niż 2 (czasem 3) tony.

Gdzie najlepiej nabyć wagi płozowe w Polsce? 

Jeśli nie wszystko, to wiele rzeczy (w tym sprzęt do ważenia) można obecnie zamówić przez internet. Jest to rozwiązanie nie tylko bardziej szybkie i proste, ale również bardziej opłacalne. Sklepy online oferują zakup produktów w niższej, atrakcyjnej cenie, ponieważ nie mają wielu typowych dla sklepów stacjonarnych opłat administracyjnych.

Na naszej stronie internetowej VAGAR.PL można kupić wagi płozowe w korzystnej cenie i z błyskawiczną dostawą do dowolnego miejsca w Polsce. Korzystając ze sklepu internetowego, można dobrać i zamówić wagi o odpowiednich parametrach i z gwarancją producenta. Posiadamy w ofercie waga płozowe, których cena jest nawet kilkanaście razy niższa niż w wyspecjalizowanych sklepach offline. Aby uzyskać informacje na temat wybranego przez siebie modelu lub go zamówić, wystarczy skontaktować się z konsultantem lub wysłać zapytanie drogą mailową.

W górę

Dbamy o Twoją prywatność

Niniejsza strona korzysta z plików cookies w celach promocyjno-marketingowych i analitycznych pozwalających na poprawę bezpieczeństwa oraz zoptymalizowania jakości korzystania z tej strony internetowej.
Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki. Kliknij przycisk "Akceptuję”, aby wyrazić zgodę na wykorzystanie plików cookies. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie Regulamin.